מומלצי מפה. כתבו עלינו באתר mapa.co.il

מומלצי מפה. כתבו עלינו באתר mapa.co.il

מומלצי מפה. כתבו עלינו באתר mapa.co.il

עמית רונת, פיזותרפיסט מוסמך ומעסה רפואי והוליסטי, נתקל לפני מספר שנים באמבט עץ שהזכיר לו חבית יין. אהבתו לטיפה המרה ועיסוקו כמטפל הובילו אותו לחשוב על שילוב בין השניים. בתום מחקר קצר שעשה, הוא הבין שהיפוקרטס ולואי פסטר הגו את הרעיון לפניו. יחד עם זוגתו, אריאלה בוגוד-רונת, הוא נסע ברחבי העולם, התוודע לתחום הווינותרפיה והתמקצע בו. בחורף 2009 פתחו השניים את ימה ספא - ספא היין הראשון בישראל.

יין במצבי צבירה שונים

ימה שוכן בעיירת היקבים זכרון יעקב באזור בו דבר אינו מסתיר את הנוף היפהפה. הכניסה לספא מזכירה את הבתים הצבעוניים מסרטיו של אלמודובר ובפנים הכל נראה חדש, בוהק ואינטימי. הטיפולים המתקיימים בספא משלבים ברובם יין במצבי צבירה שונים. כך, למשל, טיפול ימה המשלב פילינג זרעי ענבים, עטיפת גוף וינותרפיה ועיסוי קרקפת. הטיפול הייחודי נעזר בזרעי ענבים כתושים עם גרגרי מלח ים ושמנים אתריים ונעשה תוך תנועות עיסוי עדינות אך ממריצות. עטיפת הגוף שאחרי מכילה שמנים מזינים, תמציות צמחים וכמובן יין. עבור מי שאינו פוחד להתלכלך במשך 45 דקות, זה טיפול מענג במיוחד שמותיר עור חלק ונפש שלווה. ימה מציעה גם טיפול פנים וינותרפיה ואפילו אמבט יין מרלו שהוא למעשה ג'קוזי עם שמנים ארומתיים, תמציות ענבים ויין. התמציות למיניהן אמנם לא מורגשות כל כך בשעת הרחצה אבל כוס היין, שהפעם נועד לשתייה, בשילוב אפקט הזרמים והנוף הנשקף יוצרים חוויה נעימה. בנוסף לאלה מתקיימים במקום גם עיסויים וטיפולים רווחים יותר כמו אבנים חמות, רפלקסולוגיה, קצוות ועוד. ניתן לקיים במקום אירועים מיוחדים וכן לרכוש שוברי מתנה לזוגות או יחידים.

וינותרפיה - למי ולמה זה טוב?

‍מסתבר שבזרע, בקליפה ובגבעול של כל ענב קיים ריכוז של אנטי אוקסידנטים. אלה מעודדים ייצור קולגן, נלחמים ברדיקלים החופשיים הנוצרים כתוצאה מחשיפה לשמש, משפרים את זרימת הדם, מגרים את מערכת החיסון ונלחמים בעייפות. ברחבי העולם התחום חי ובועט מזה 10 שנים והוא משמש לטיפולי אנטי אייג'ינג קוסמטיים ועינוגי ספא.

קישור לכתבה ברשת

המלצות נוספות מן התקשורת

כל ההמלצות